Liise talu Ruhnu saarel

Eesmärk ja vajadus

Elu Ruhnu saarel kulgeb omas tempos kenasti. Suvine hooaeg ja turism toidavad. Liise talukompleks koos poega on tegutsenud kaua ning külastajate hinge pugenud, pakkudes ehedat saareelamust. Talv andis hea võimaluse mõtiskleda kuidas kõik kliendi jaoks välja paistab. Aeg on muuta kuvand professionaalsemaks, st mõtestada miks, kuidas, mida ja kellele tehakse või ei tehta.

Me soovime luua ehedat Ruhnu kogemust. Mida kliendid ja koostööpartnerid päriselt mõtlevad ja hindavad? Kui hästi oma külastajaid päriselt tunneme? Jah, osadest on saanud püsikülalised ja osadest isegi sõbrad.. aga on ka neid, kes aastaid unistanud saarele tulemisest. Iga sihtrühm vajab ja väärtustab erinevaid asju. Mida paremini neist aru saame ja tagasi peegeldame, seda paremat kliendikogemust pakume.

Ülesanne:

Mõista paremini külastajate tänaseid vajadusi, ootusi ning arendada brändi ja tooteid-teenuseid vastavalt.

Tellija:

Liise talu

Aeg:

jaan. – apr. 2023

Teostaja:

Mari Arnover,
Hanna Jõers, disainer

Tehtu analüüs ja uuring

Esimene etapp: eeltööd

Analüüsisime seni tehtut, tutvusime Ruhnu rikkaliku ajalooga laiemalt, rääkisime inimestega – nii kohalikega, koostööpartneritega kui ka külastajatega. Saime suure pildi, mis on Ruhnu ja ennekõike pikalt tegutsenud Liise talu tuum – miks midagi tehakse ja mida kliendid-koostööpartnerid hindavad.

Lood elust enesest

Tulemused

Teine etapp:

  1. Sisu loomine: nii kodulehele, infokandjatele kui ka brändistrateegiana ja loona

Ruhnu on natuke müstiline saar kaugel mandrist ehk 3h laevasõitu. Siia tulemine on nii mõnelegi unistuse täitumine. Ja põhjusega. Siin on rahu ja vaikus, eriline loodus ja ajalugu, lastel vabadus tegutseda omapäi, söök maitseb nagu kodus, erisoovid saavad täidetud, wifi on kiire, uni on siin eriti magus ja mõtetele on ruumi. Selle kõige eest hoolitseb Liise talu lahke pererahvas. Need, kes on käinud, tahavad tagasi ja neist saavad tihti meie püsikülalised. Ootame sinuga kohtumist!

  1. Teenuste-toodete arendus
  2. Kujundustööd, sh visuaalse identiteedi korrastamine: disainitiim Hyperpowersist

„See uuring ja mõtestamine andis väga palju, sest olen seda kõike pidanud nii loomulikuks ja väikeseks ja tavaliseks ja kindlasti ei oodanud ma külaliste poolt nii palju häid sõnu. Ja tänu Sulle, teen seda veel suurema naudinguga.“

Luise Jõers, Liise talu perenaine